statystyki szczegółowe

Aktualności

Pogoria zwycięska w derbach...

• autor: lksszynwald1985, 2016-03-29 17:49

Sobotnie derby na Pogórskiej Woli zakończyły się Naszą porażką 4:2 (2:1), w pierwszej połowie przegrywaliśmy już 2:0 i pod koniec pierwszych 45 minut gry zdobyliśmy bramkę kontaktową, a konkretnie uczynił to Kamil Hebda wykorzystując sytuację, kiedy otrzymał piłkę po rykoszecie tuż przed bramkarzem z Pogórskiej Woli i nie pomylił się zmniejszając straty. Po zmianie stron gospodarze już po paru minutach gry podwyższyli na 3:1 i coraz pewniej poczynali sobie na boisku, które było w fatalnym stanie, a dodatkowo przez większy czas zawodów mocno padał deszcz, który nie ułatwiał gry i z każdą minutą pogarszał stan murawy. Około 60 minuty spotkania Pogoria podwyższyła rezultat na 4:1, który dosłownie dwie minuty później zmienił się znów na dwu bramkową stratę za sprawą wprowadzonego w 46 minucie na boisko Sebastiana Stepka, który podobnie jak Kamil bez problemów z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Walka na boisku nadal trwała w najlepsze i wynik był sprawą otwartą. W doliczonym czasie gry piłka po raz trzeci wpadła do bramki Pogorii, lecz sędzia trafienia nie uznał, gdyż na pozycji spalonej znajdował się strzelec drugiej bramki Sebastian, kiedy to futbolówka już zmierzała do siatki rywali i swym ruchem i minimalnym kontaktem z nią głową zmylił bramkarza, co zauważył sędzia liniowy i podniósł chorągiewkę, a główny odgwizdał spalonego. Tego dnia na Pogorię było to za mało, lecz patrząc na grę widać progres i potencjał w drużynie, który miejmy nadzieję prędzej czy później przyniesie ligowe punkty i dobrą solidną grę przez 90 minut, a nie tylko dłuższymi bądź krótszymi fragmentami.

Najbliższa kolejka to kolejne derby, tym razem z drużyną z Ładnej, czyli z trzecim zespołem ligowej tabeli, który walczy wraz z Gromnikiem i Śmignem o awans do klasy okręgowej. Derbowy przeciwnik wydaje się jeszcze wymagający, ale jak dobrze wiemy takie mecze rządzą się swoimi prawami i wynik póki co może być różny. Początek spotkania LKS Szynwałd - LKS Ładna w niedzielę 3 kwietnia o godz. 11:30.

Zbiórka zawodników na boisku w Szynwałdzie o godz. 10:30