Tuchovia II Tuchów - LKS Szynwałd

• autor: lksszynwald1985, 2015-04-09 12:19

Po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej przełożonym meczem w Wielką Sobotę nasi piłkarze wznawiają rozgrywki o mistrzostwo A klasy w sezonie 2014/2015 i w najbliższą niedzielę 12 kwietnia zmierzą się w Tuchowie z drugim zespołem Tuchovii. Początek spotkania o godz. 16:00.

W pozostałych spotkaniach XVII kolejki najciekawiej zapowiada się konfrontacja w Radlnej, gdzie miejscowi, którzy plasują się na 3 miejscu z dorobkiem 28 punktów podejmą sąsiada z tabeli wicelidera GKS Gromnik, który na swoim koncie zgromadzili taką samą liczbę punktów. Jedna jak i druga drużyna na wiosnę jeszcze nie przegrała - Radlna po wygranej na inaugurację na Metalu 1:3 w dwóch kolejnych meczach remisowała u siebie z Ładną 1:1 i takim samym wynikiem zakończyli wyjazdowy mecz na Iskrze w poprzedniej kolejce. Gromnik za to jak do tej pory zgromadził komplet punktów prezentując w tych meczach kapitalną formę strzelecką (3 mecze - 14 goli).

Lider rozgrywek podejmie na własnym boisku LKS Wierzchosławice-Ostrów, którzy podobnie jak my nie grali w ostatniej kolejce, a Zgłobice w meczu na szczycie wygrali z Białą Lubaszowa 1:0, tym samym podobnie jak Gromnik na wiosnę jeszcze nie przegrali.

Wspomniana Biała po dwóch ostatnich porażkach będzie za pewne chciała w końcu wygrać, a okazja do tego będzie dobra, bo zagrają z outsiderem rozgrywek Metalem Tarnów na boisku przy ul.Warsztatowej, które powinno im pasować ze względu na jego rozmiary. Metal rozegra już trzeci na wiosnę mecz u siebie i jak do tej pory w żadnym z nich nie udało mu się zdobyć choćby jednego punktu. Ostatnio mimo dobrej postawy przegrali z Olszynką 2:5, a w pierwszym meczu rundy wiosennej ulegli również nie bez walki Radlnej 1:3.

Olszynka Ołpiny będzie chciała podtrzymać swoją dobrą passę na wiosnę w spotkaniu na własnym boisku z drużyną, która wyprzedza ich w tabeli o zaledwie dwa oczka tj. LKS Ładna, która uskrzydlona ostatnią wygraną w derbach gminy z Pogorią 3:1 będzie chciała odebrać punkty nie pokonanej wiosną Olszynce.

Zespół z Pogórskiej Woli nie zdobył jeszcze punktów na wyjeździe w tej rundzie, lecz u siebie w jedynym jak do tej pory spotkaniu gładko wygrał z Metalem 4:0 i w najbliższy weekend będzie chciał powtórzyć ten wynik z drugą tarnowską drużyną - Iskrą, która z kolei nie radzi sobie poza własnym boiskiem co dwa tygodnie temu pokazał mecz w Śmignie gdzie ulegli aż 6:0.

Ostatnie para w tej kolejce to właśnie drużyna ze Śmigna po blamażu w Gromniku i porażce 7:1 będzie chciała się zrehabilitować na własnym boisku w starciu z Bobrownikami nad którymi mają dwa punkty przewagi i będzie to dla układu w tabeli istotne spotkanie. Bobry podobnie jak Iskra na wyjeździe wiosną nie punktują, przegrali w Zgłobicach, Ostrowie i wydaje się, że tym razem będzie im równie ciężko wywieź ze Śmigna jakiekolwiek punkty.

Zapowiedź meczu Tuchovia II Tuchów - LKS Szynwałd w rozwinięciu...

Tuchovia II Tuchów to aktualnie jedenasta drużyna A klasy z dorobkiem 18 punktów (4 punkty mniej od naszej drużyny) z bilansem bramek ujemnym minus siedem. W 16 rozegranych meczach zwycięsko z boiska schodzili sześciokrotnie (najwyższa wygrana w II kolejce w Gromniku 2:6 i na inaugurację rundy wiosennej pokonali Iskrę 0:4), nie odnotowali ani jednego remisu i dziesięć razy przegrywali (najdotkliwsza porażka jaka ich spotkała to w V kolejce u siebie ze Zgłobicami 0:5). We wszystkich meczach strzelili 31 goli średnia 1,94 na mecz (najlepsi strzelcy to Smoszna, Kosiba, Gryzło, Mazur i Ł.Ludwa po 3 trafienia), stracili 38 bramek średnia 2,38 na mecz. W spotkaniach na własnym boisku rezerwy Tuchovii w 7 spotkaniach zdobyły 12 punktów przegrywając jedynie z drużynami z czołówki Zgłobicami, Lubaszową i Gromnikiem, strzelając w tych meczach 14 goli średnio 2 na mecz tracąc 17 średnio 2,43 na mecz. Na wiosnę zdobyli trzy punkty wygrywając jedynie na Iskrze i odnotowali dwie porażki u siebie z Gromnikiem 1:3 i ostatnio w Bobrownikach takim samym stosunkiem bramek. Jesienią w IV kolejce mecz na boisku w Szynwałdzie zakończył się naszym zwycięstwem 2:1 po bramkach do przerwy Patryka Gębicy i Mateusza Glińskiego. W sześciu ostatnich meczach nasza drużyna nie zdołała odnieść zwycięstwa dwa z nich przegraliśmy i aż cztery zakończyły się podziałem punktów, chyba czas zakończyć tą serię i zdobywać komplety punktów, tym bardziej, że w tabeli robi się coraz większy tłok, a czołówka nie zwalnia tempa i jak na razie tylko zwiększa przewagę nad naszym zespołem. Drużyna z Tuchowa znajduje się w podobnej sytuacji jak nasza i niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo interesująco na które zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej. Początek w niedzielę 12 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie miejskim w Tuchowie. Zbiórka piłkarzy na boisku w Szynwałdzie o godz. 14:45