Podsumowanie XVI kolejki spotkań A klasy...

• autor: lksszynwald1985, 2015-04-08 18:41

Za nami "świąteczna" kolejka spotkań A klasy, w której swojego meczu ze względu na zły stan boiska nie rozegrał Nasz zespół i spotkanie z LKS-em Wierzchosławice-Ostrów zostało przełożone na późniejszy termin. Pozostałe mecze odbyły się planowo i niektóre rezultaty z pewnością można określić jako małe niespodzianki. W hicie kolejki LKS Zgłobice wygrali z wiceliderem z Białej 1:0 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo na wiosnę i powiększając przewagę w tabeli do 10 pkt. Nowym wiceliderem mając najlepszy bilans bramkowy spośród trzech zespołów, które zajmują drugie miejsce został GKS Gromnik, który rozgromił u siebie świetnie jak do tej pory spisującą się drużynę ze Śmigna, która tym samym na wiosnę schodziła z murawy po raz pierwszy jako pokonana i to aż... 7:1!!! Gromnik podobnie jak lider ze Zgłobic na wiosnę nie stracił jeszcze punktów, co więcej było to piąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Po przegranej w Koszycach na czwarte miejsce spadła Biała Lubaszowa, która na wiosnę zdobyła tylko jeden punkt, również tylko jedno oczko w ostatniej kolejce wywalczyła trzecia drużyna ligi KS Radlna, która dość niespodziewanie można powiedzieć zremisowała w Krzyżu 1:1 ze słabo jak do tej pory spisującą się Iskrą. W podsumowaniu kolejki nie możemy pominąć tak ważnego wydarzenia jakim był mecz derbowy w Ładnej z Pogorią zakończony triumfem gospodarzy 3:1, co zbliżyło ich w tabeli do Pogórskiej Woli na dwa punkty. Dużą niespodzianką na wiosnę zapewne jest postawa Olszynki Ołpiny, którzy jak do tej pory nie odnieśli porażki i tym razem wygrali na wyjeździe z Metalem 2:5, mimo tego że przegrywali w tym meczu dwa razy (1:0 i 2:1 do przerwy). Tym samym Ołpiny szybko przesuwają się w tabeli i już mają tyle samo punktów co nasz zespół, lecz jeden rozegrany mecz więcej. Za nami trzy oczka mniej ma Śmigno, oraz Wierzchosławice-Ostrów i podobnie jak my zaległy mecz do rozegrania, a dalej również robi się ciekawie po tym jak w sobotę w Bobrownikach gospodarze pokonali rezerwy Tuchovii 3:1 i tym samym odskoczyli w tabeli od Iskry i Metalu, tracąc już zaledwie oczko do zespołu z Tuchowa. Walka o górną część tabeli trwa w najlepsze, ciekawe jest to, że drugie i dwunaste miejsce czyli aż jedenaście drużyn dzieli właśnie jedenaście punktów. Zgłobice wydają się pewnie kroczyć w kierunku awansu i na tym etapie dziesięć punktów przewagi i perspektywa rozgrywania wszystkich meczy u siebie stawia ich chyba w roli faworyta rozgrywek. Coraz cięższa wydaje się sytuacja drużyn tarnowskich, w ostatniej kolejce Iskra dopisała do swojego dorobku jedno oczko z wymagającym przeciwnikiem jakim bez wątpienia jest Radlna, lecz przeciwnicy uciekają i potrzeba większych zdobyczy punktowych szczególnie na własnym boisku. Metal również nie wykorzystał tego atutu i w tabeli ich sytuacja jest najgorsza zaledwie dziesięć punktów po szesnastu rozegranych meczach i strata do "bezpiecznej strefy" jest coraz większa i na dzień dzisiejszy wynosi siedem punktów.

Po XVI kolejkach liderem w klasyfikacji strzelców z 14 bramkami jest trzech zawodników - Kawula (LKS Zgłobice), Bryg (LKS Ładna) zdobywca trzeciego gola w meczu derbowym z Pogorią, oraz Kozłowski (GKS Gromnik), który w ostatniej kolejce zdobył dwie bramki w meczu ze Śmignem. Dwa trafienia mniej na swoim koncie mają M.Hebda (Pogoria Pogórska Wola) i chyba swojego dorobku w tym sezonie nie poprawi, gdyż przechodzi rehabilitację po operacji kolana, oraz Albrechtowicz (Olszynka Ołpiny).