Aktualności

Długi weekend na boisku ze zmiennym szczęściem... Pierwsze...

• autor: lksszynwald1985, 2013-08-19 18:41
Długi weekend na boisku ze zmiennym szczęściem... Pierwsze punkty w nowym sezoni

W "długi weekend" nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze w ramach II i III kolejki A klasy. W czwartek 15 sierpnia naszym przeciwnikiem był zespół Dunajca Zakliczyn czyli spadkowicz z klasy okręgowej. Od początku gospodarze narzucili swój styl gry i udokumentowali to trafieniem po rzucie rożnym i do przerwy było 1:0 dla Dunajca mimo tego, że w końcówkę grali w osłabieniu jednego zawodnika, który zdążył obejrzeć już dwie żółte kartki. Po zmianie stron widać było tą przewagę liczebną na murawie i staraliśmy się to wykorzystać, lecz gospodarze tym razem po rzucie wolnym podwyższyli rezultat na 2:0. Po chwili drugą żółtą kartkę zobaczył Paweł Zegar i siły zostały wyrównane. W samej końcówce po kontrataku tracimy trzecią bramkę, która ustala wynik meczu.

Liga nie zwalnia i trzy dni później czyli w niedzielę 18 sierpnia na własnym boisku podejmowaliśmy drużynę z Bobrownik Małych czyli podobnie jak nasz zespół beniaminka rozgrywek.

Od pierwszych minut widać było, że zespoły prezentują się dobrze mimo upalnego popołudnia i sytuacji pod bramkami nie brakowało. Wynik meczu otwiera Szymon Gut strzałem do pustej bramki po nieudanej interwencji bramkarza. Goście próbowali wyrównać, lecz Krzysztof Sarad miał zdecydowanie swój dzień i w paru sytuacjach uchronił nas od straty gola. Po kolejnym błędzie bramkarza gości Jarek Kozak podwyższa prowadzenie wykorzystując długi wyrzut z autu Sebastiana Krakowskiego i takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania. Po przerwie w ekipie goście sporo zmian... bramkarz, który nominalnie jest środkowym pomocnikiem zajmuje swoją pozycję, a w jego miejsce między słupkami melduje się rezerwowy. Zmiany przynoszą szybki efekt i ataki zawodników z Bobrownik stają się coraz groźniejsze lecz piłka albo mija naszą bramkę, albo świetnie spisuje się bramkarz. Po frontalnych atakach gości przychodzi nasza odpowiedź w postaci trafienia z bliskiej odległości Mateusza Glińskiego i jest 3:0. Goście ambitnie grają do końca i nadal przeprowadzają bardzo groźne akcje na naszą bramkę i sytuacja się powtarza, po błędzie w obronie Damian Galas, który zameldował się na boisku w drugiej połowie przechwycił piłkę i z zimną krwią wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem kierując futbolówkę pomiędzy jego nogami, tym samym ustalił wynik meczu na 4:0.

Pierwsze punkty w A klasie zdobyte i to po zwycięstwie... Oby tak dalej :)

W najbliższą sobotę naszym przeciwnikiem będzie kolejny beniaminek dobrze nam znamy nie tylko z poprzedniego sezonu zespół z Ryglic. Początek spotkania w Joninach 24 sierpnia (sobota) godz. 17:00